Wspólna droga przez Brexit z KIKB

Drodzy przedsiębiorcy,

Brexit bez wątpienia spowoduje problemy dla przedsiębiorców, dokonujących transakcji między Wielką Brytanią a państwami Unii Europejskiej.  Konieczna będzie zapłata cła, uzyskanie numeru EORI i wiele innych. Nieuniknione będą również zmiany zasady i formy płatności podatku VAT, co w konsekwencji może mieć negatywny wpływ na płynność finansową firm.

 Z uwagi na dynamiczny rozwój Krajowego Instytutu Kontroli Biznesowej postanowiliśmy rozszerzyć swoją działalność.   Mając na celu zapewnienie przedsiębiorcom po obu stronach przyszłej granicy celnej  kompleksowych usług i pomocy w sytuacji kryzysowej,  wkraczamy na zagraniczny rynek.  Aby pomóc zmierzyć się z nowymi, trudnymi zasadami wprowadzanymi z powodu wyjścia Zjednoczonego Królestwa  z Unii Europejskiej, to właśnie tam otwieramy nasze pierwsze zagraniczne biuro.

Mamy na uwadze, że część przedsiębiorstw, działających obecnie w ZK, w celu uproszczenia działalności, będzie chciała przenieść swoje siedziby na teren UE lub też otworzyć tam swoje oddziały.  Doskonale przygotowani eksperci KIKB mogą im w tym pomóc.  Dzięki oferowanym szkoleniom pomożemy Państwu oswoić się z nowym statusem – firmy pozaunijnej, jak i odpowiednio przygotujemy do wdrożenia nowych przepisów. W przypadku kłopotów z organami podatkowymi wypracujemy dla Państwa pewne, skuteczne rozwiązania.